Urekina.pl
Menu

Atrakcje

Atrakcje:

Amatorzy czynnego wypoczynku znajdą tu takie atrakcje jak jazda konna, wycieczki rowerowe oraz spacery ścieżkami leśnymi. Wieczorami znajdziemy potańcówki, bary, restauracje oraz inne rozrywki z których można korzystać przez całą noc i dzień.

Plaża - w Łukęcinie jest szeroka i piaszczysta zakończona wysokim klifem co bardzo ją uatrakcyjnia.

Woliński Park Narodowy - położony blisko Łukęcina (ok. 25 km), na wyspie Wolin. Jego obecna powierzchnia wynosi 10 937 ha. Najbardziej charakterystycznym elementem wolińskiego krajobrazu są nadmorskie klify (góry Gosań i Kawcza), najwyższe na polskim wybrzeżu, osiągające wysokość do 93 m n.p.m. Świat zwierzęcy reprezentują przede wszystkim ptaki, a symbolem Wolińskiego Parku Narodowego jest orzeł bielik. Najcenniejszymi partiami Parku są stare lasy bukowe (buczyna pomorska) z rzadkimi roślinami (storczyk, mikołajek nadmorski). Jedną z największych atrakcji turystycznych Parku jest Zagroda Pokazowa Żubrów (Rezerwat Żubrów).

Mikroklimat:

Świerkowo-sosnowym las, który wypełnia tu niemal każde wolną przestrzeń, w połączeniu z powietrzem nasyconym jodem tworzy specyficzny mikroklimat. Samo zdrowie dla układu oddechowego i wspomaganie układu krążenia. Nic zatem dziwnego, że w Łukęcinie ma swoją filię uzdrowisko Kamień Pomorski. Znajdziemy tutaj też kilka ośrodków wypoczynkowych, pola kempingowe i miejsca, w których można rozbić namiot.

Łukęcin

Łukęcin

Jest to niewielka nadmorska miejscowość w gminie Dziwnów znana z szerokich piaszczystych plaż. Miejscowość jest spokojna i niezatłoczona jak to jest w innych większych miejscowościach nadmorskich w sezonie letnim.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem